Një vdekje dhe katër raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3074 teste nga të cilat vetëm katër persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19 dhe atë në Shkup-1, Prilep-1, Tetovë-1 dhe Koçanë-1 pacient. Ndërkohë një pacient ka humbur jetën.

Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) ka njoftuar se edhe 68 pacientë janë shëruar./albeu.com

Shtuar 19.06.2021 15:45