Një objekt i paidentifikuar shfaqet në qiell, aeroporti rus pezullon fluturimet

Një aeroport në Rusi ka pezulluar fluturimet mëngjesin e sotëm.

Aeroporti Pulkovo në Shën Petersburg ka pezulluar përkohësisht të gjitha fluturimet deri në orën 12:00 me orën lokale, tha qeveria e qytetit, pa dhënë një arsye për pezullimin.

Faqja ruse e lajmeve Baza tha se një objekt i paidentifikuar u pa në qiell dhe se avionët luftarakë ishin dërguar.

Agjencia shtetërore ruse e lajmeve TASS tha se hapësira ajrore brenda një rrezeje 200 km nga aeroporti ndërkombëtar ishte e mbyllur deri në orën 13:20 me orën lokale, sipas një burimi të panjohur.

Faqja e internetit për gjurmimin e fluturimeve Flight Radar tregoi disa fluturime të brendshme të drejtuara për në Shën Petersburg duke u kthyer në destinacionet e tyre.

Avionët që shkojnë drejt enklavës ruse të Kaliningradit gjithashtu duket të jenë të prekur nga mbyllja e hapësirës ajrore./albeu.com


Shtuar 28.02.2023 09:46