Nisin tensionet dhe kaosi në Parlament, deputetët e opozitës rrethojnë foltoren me pankarta

Ka nisur sesioni i ri parlamentar në vend, ndërsa deputetët e opozitës janë mbledhur para foltores me pankarta në duar .

Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Gazmend Bardhi i kërkon kryeparlametare, Lindita Nikolla që të nxjerrë jashtë sallës gardën.

Ne momentin e himnit, zhurma është ndalur dhe ka nisur sërish menjëherë më pas.

Kujtojmë që të pranishëm në sallë është edhe Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar dhe ambasadori i Gjermanisë.


Shtuar 15.01.2024 17:32