Neymar dhe PSG duan të mbarojnë kontratën, braziliani “i padëshiruar” në Barcelonë

Orët e Neymar si lojtar i PSG-së mund të numërohen. Sipas gazetarit Fabrizio Romano, specialist në tregun ndërkombëtar, si braziliani ashtu edhe klubi janë në kontakt për të arritur një lirim nga kontrata që e lidh atë me skuadrën pariziane. Lojtari dhe klubi po kërkojnë një zgjidhje të shpejtë pasi të dyja palët e kuptojnë se stadi i tyre në kryeqytetin francez ka përfunduar.

Vullneti i lojtarit është të kthehet te Barcelona. Lojtari tashmë i është ofruar klubit, por Xavi nuk e ka mirëpritur vetëm inkorporimin e tij. Bernardo Silva vazhdon të jetë opsioni kryesor për klubin e Barçës, por nëse përfundon rinovimi i tij nga City, Barça beson se trajneri do ta pranonte ardhjen e Neymar për shkak të cilësisë që lojtari posedon. Xavi Hernández, për momentin, nuk e sheh qartë.

Ylli brazilian do të kthehej në këtë mënyrë në atë që ishte shtëpia e tij për katër sezone dhe nga e cila u nis për në Paris pasi pagoi klauzolën e lirimit prej 222 milionë eurosh. Edhe sot është ende nënshkrimi më i shtrenjtë në histori.


Shtuar 11.08.2023 14:42