Nëser ditë e rëndësishme për socialistët! Rama pret ambasadorët në zyrë, nuk mungon Veliaj

Ndërkohë që ditën e nesërme PS do të mbajë Asamblenë Kombëtare, lëvizje të rëndësishme janë para në Kryeministri.

Fillimisht ka qënë ambasadorja amerikane Yuri Kime e cila ka shkuar për takim në zyrën e kryeministrit Rama. Kjo vizitë u pasua nga kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe pas tij kanë mbërritur edhe ambasadorë të tjerë.

Takimi mes tyre është zhvilluar prej disa orësh dhe ende nuk ka dalë asnjë deklaratë zyrtare pas këtij takimit. /albeu.com/

 

 


Shtuar 1.06.2021 11:39