Ndodh për herë të parë, ZAHA nuk ulet në gjunjë

Futbollisti i Crystal Palace, Wilfred Zaha ka thyer rregullin e FIFA-s,  duke mos u ulur në gjunjë në fillimin e ndeshjes.

“Rregulli” i ri për hirë të racizmit u aplikua në sezonin e kaluar dhe kjo për Zahan duket e tepruar.

Zaha bëhet lojtari i parë në Premierligë që refuzon të ulët në gjunjë për t’i respektuar të gjithë ata që përjetojnë racizmin.

“Është bërë diçka që ne vetëm po e bëjmë, pa domethënie. Kjo nuk është e mjaftueshme për mua”, ka thënë Zaha. /albeu.com/

 

 

 

Shtuar 13.03.2021 04:03