Moti i keq përmbys Sardenjën, humb jetën një i moshuar

Moti i keq dhe shira të rrëmbyeshëm kanë bërë që Sardenja e Italisë të përmbytet dhe një person ka vdekur dhe një është zhdukur.

Përmbytjet po krijojnë probleme me rrugë, dyqane, bodrume dhe qendra tregtare janë përmbytur.

Forcat zjarrfikëse dhe ekipet e mbrojtjes civile po operojnë në vendngjarje dhe kanë nisur kërkimet për personin e zhdukur./albeu.com


Shtuar 14.11.2021 16:21

Tags: