Meta e sulmoi publikisht, kampi blu përgjigjet po aq ashpër: Nuk i kemi asnjë borxh!

Partia Demokratike i është përgjigjur flakë për flakë Presidentit Ilir Meta në lidhje me deklaratën e tij të fundit ku e quajti Lulzim Bashën gënjeshtar por jo vetëm.

Me anë të një reagimi zyrtar, PD akuzon Ilir Metën se ka për qëllim të përçajë Partinë Demokratike.

“Demokratët e njohin mirë atë, ia dinë bëmat dhe gjëmat, se si e përdori pushtetin në kurriz të tyre dhe asnjë përpjekje e ulët për përçarje nuk do t’i funksionojë…”- njofton PD.

Deklaratë e Partisë Demokratike:

Përmes diversionit dhe mashtrimeve, mjetet e tij të zakonshme, Meta tenton të përçajë Partinë Demokratike.

Demokratët e njohin mirë atë, ia dinë bëmat dhe gjëmat, se si e përdori pushtetin në kurriz të tyre dhe asnjë përpjekje e ulët për përçarje nuk do t’i funksionojë.

Ne demokratët nuk i kemi asnjë borxh dhe nuk ia zgjidhim dot hallet e tij. /albeu.com/

 


Shtuar 22.11.2021 18:25