“Më ke gërvishtur makinën para 5 viteve”, si i “forti” i fshatit vrau Ylber Xhahysën

Ylber Xhahysa është vrarë me armë zjarri mëngjesin e sotëm në Peqin.

Autori i vrasjes është shtetasi Leonard Bashalliu, i cili u arrestua pak pas ngjarjes njihet dhe si “i forti” i fshatit.

Mësohet se ngjarja e ka pasur zanafillën 5 vite më parë, ku viktima i kishte gërvishur mjetin autorin, dhe kjo është bërë shkak që konflikti të përsëritet. Bashalliu ishte një person problematik, dhe vazhdimisht nxiste përplasje me banorët e tjerë të zonës.

 

Shtuar 8.06.2021 09:06