Me 12 mijë doza kokaine në makinë, arrestohet shqiptari në Itali

Policia italiane ka sekuestruar mbi 12 mijë doza kokaine me një vlerë totale rreth 120 mijë euro.

Në kuadër të operacionit është arrestuar një  27-vjeçar shqiptar me precedentë penalë dhe banim në provincën e Lucca-s.

Gjatë kontrollit në makinën e tij policia gjeti mbi gjysnë kilogrami kokainë.

Ai u ndalua për një kontroll rutinë, por oficerët dyshuan kur shqiptari shfaqi shenja nervozizmi. Kjo bëri që karabinierët të ushtronin një kontroll më të imtësishëm çka solli dhe zbulimin e kokainës.

Burri u arrestua për trafik droge dhe u dërgua në burgun Capanne./Albeu.com/


Shtuar 16.02.2023 19:01