Maqedonia e Veriut me shifra të frikshme, 29 humbje jete dhe 1.166 raste sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 29 humbje jete dhe 1.166 raste të reja me COVID-19.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut me COVID-19 janë diagnostifikuar gjithsej 171.546, pacientë, ndërsa prej tyre 5.755 kanë humbur jetën dhe 153.148 janë shëruar.

Numri i rasteve aktive është 12.673./albeu.com


Shtuar 25.08.2021 19:58