Maqedonia e Veriut, 528 raste të reja dhe 7 viktima nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut nga 4.323 teste të kryera janë regjistruar 528 raste të reja me COVID.

Ministria e Shëndetësisë njofton se 200 raste janë regjistruar vetëm në Shkup.

Si pasojë e komplikimeve brenda 24 orëve jetë kanë ndërruar 7 pacientë të diagnostikuar me COVID.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se 327 pacientë të shëruar. Aktualisht janë 8.600 raste aktive.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoni janë regjistruar gjithsej 208.992 raste, prej të cilëve 193.072 janë shëruar, kurse 7.320 kanë ndërruar jetë.

 


Shtuar 13.11.2021 18:32