“Lumi” i drogës në Korçë, “Knock Down” prangos 31 persona dhe vihen nën hetim 70 të tjerë (FOTO & VIDEO)

Një mega operacion i koduar “Knock Down”, i policisë së Korçës, ka çuar në arrestimin e 31 personave.

Ata akuzohen për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Deri më tani, nga ky operacion janë shpallur në kërkim 7 persona, ndërsa nën hetim janë vënë 70 të tjerë.

Në pranga kanë rënë:

1.Rodolf Mara, 38 vjeç, banues në në Korçë.

2.Olger Hasan, 37 vjeç, banues në Korçë.

3.Romeo (Ilir) Starovecka, 43 vjeç, banues në Korçë.

4.Mateos Aliko, 27 vjeç, banues në Korçë.

5.Juxhin Kulla, 37 vjeç,  banues në Korçë.

6.Klajdi Avramushi, 32 vjeç, banues në Korçë.

7.Joan Xhambazi, 25, vjeç, banues në Korçë.

8.Musjano Ali, 29 vjeç, banues në Korçë.

9.Kristi Ndoja, 25 vjeç, banues në Korçë.

10.Arten Zallëmi, 33 vjeç, banues në Korçë.

11.Elton Manka, 34 vjeç, banues në Korçë.

12.Edjon Agolli, 42 vjeç, banues në Korçë.

13.Nikolin Pulluqi, 26 vjeç, banues në Korçë.

14.Letion Rënxa, 34 vjeç, banues në Korçë.

15.Igor Mihali, 35 vjeç, banues në fshatin Çiflig, Korçë

16.Vasjan Shtambari, 39 vjeç, banues në Korçë.

17.Kristo Shkembi, 39 vjeç, banues në Korçë.

18.Sokol Haxhi, 40 vjeç, banues në Bilisht.

19.Andrea Bleta, 34 vjeç, banues në Bilisht.

20.Emanuel Muka, 30 vjeç, banues në Maliq.

21.Andrea Miçani, 31 vjeç, banues në Korçë.

22.Elton Adili, 41 vjeç, banues në Korçë.

23.Andi Duka , 44 vjeç, banues në Elbasan.

24.Sajmir Suvaria 31 vjeç, banues në Korçë.

Janë shpallur në kërkim 7 shtetas për të cilët vijon puna për kapjen e tyre dhe ekzekutimin e masave të sigurisë vendosur nga gjykata konkretisht shtetasit:

25.A.M.,

26.Th.R.,

27.E.S.,

28.K. X.,

29.A. Xh.,

30.E. F.,

31.R.B.

Si dhe vijon hetimi penal dhe për 70 persona të tjerë. Në këtë fazë të operacionit janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale gjithsej:

-420 gram kokainë.

-340 gram kanabis.

-21.6 gram heroinë.

-2 kokrra metadon.

-1.556.300 lekë.

-20.595 euro.

-110 dollarë.

-280 paund.

-50 telefona celularë.

-20 automjete.

-5 peshore elektronike.

-1 radio marrëse policie.

-1 përforcues grushti.

-Dokumenta identifikimi të shtetasve të ndryshëm./albeu.com/