Kryebashkiaku i Mallakastrës u mor i pandehur, reagon PD: Drejt pastrimit të politikës

Partia Demokratike e Shqipërisë ka reaguar pas marrjes si të pandehur nga drejtësia të kryebashkiakut të Mallakastrës, Ismail Qerimaj.

Reagimi ka ardhur përmes Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi.

GJKKO dyshon për falsifikimin e formularit të dekriminalizmit.

Reagimi i Gazment Bardhit:

Marrja si i pandehur i uzurpuesit ilegjitim të Bashkisë së Mallakastrës është një akt i mirëpritur drejt pastrimit të politikës. Me kallëzimin tonë në SPAK, pasi treguam me dokumenta se mandati i tij ishte i paligjshëm, PD bëri vetëm detyrën ndaj qytetarëve. Ne i qendrojmë bindjes sonë se mund të ecim përpara drejt zhvillimit pa politikanë të korruptuar e të lidhur me krimin.

Të zgjedhurit në parlament, në qeveri dhe në bashki duhet të jenë shërbëtorë vetëm të interesave të qytetarëve. Edi Rama futi në politikë modelin e politikanit gangster, që rri në pushtet në aleancë me krimin.  Ky model duhet zhbërë përmes vetingut në politikë. Shqiptarët meritojnë të qeverisen nga politikanë me integritet./albeu.com/