Koronavirusi i merr jetën një 16-vjeçareje në Tetovë

Një vajzë 16-vjeçare nga fshati Siriçin e Tetovës, e cila është shtruar në Klinikën Infektive në Shkup, ka humbur betejën me virusin.

Nga Ministria e Shëndetësisë nuk japin informacione, ndërsa drejtoresha e Infektivit, Milena Stevanoviq, ka njoftuar se është shtruar në spital me gjendje shumë të rëndë klinike dhe gjendja e saj është kritike.


Shtuar 2.11.2021 21:15