Kokainë brenda maskës, arrestohet i riu shqiptar në Romë

Një 20-vjeçar shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë në Romë, pasi është kapur me kokainë me vete.

Ai u ndalua fillimisht pas lëvizjeve të dyshimta në rrugë.

Dhe kërkesës për kontroll, 20-vjeçari shqiptar ishte bërë nervoz.

Nga kërkimet doli se ai ishte duke fshehur 4 pako të vogla që përmbanin në kokainë me maskën e zezë. Shqiptari pas kontrollit iu gjet edhe një sasi parash.

Droga ishte futur në një xhep të krijuar posaçërisht në pjesën e brendshme të pajisjes mbrojtëse të maskës. Operacioni i policisë italiane u zhvillua si pjesë e kontrollove që synojnë luftën dhe parandalimin e lëndëve narkotike.  /albeu.com/

 

 


Shtuar 18.04.2021 15:36