Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër, vajza që u plagos në Berat kishte rënë edhe më parë nga lartësia

Kjo është 28-vjeçarja Anxhela Ibro,e cila u aksidentua mesditën e sotme në fshatin Vërtop të Poliçanit.

Si pasojë e shpejtësisë së madhe me të cilën po udhëtonte Ibro humbi kontrrollin e mjetit dhe ra nga Ura e Vërtopit në lumë, nga një lartësi rreth 15 metër.

28-vjeçarja Ibro mësohet se është punonjëse administrate në bashkinë e Poliçanit dhe një aktiviste e njohur e PS-së në këtë qytet. Në zgjedhjet paralamentare të zhvilluara në 25 prill 2021, Anxhela Ibro ishte zv/kryetare e KZAZ nr.67 në qytetin e Poliçanit shkruan bw.

28-vjeçarja Ibro është aksidentuar edhe disa vite më parë në dalje të qytetit të Poliçanit, ku humbi kontrrollin e mjetit dhe ra nga një lartësi rreth 15 metër, duke përfunduar në landfillin e qytetit.

 

 


Shtuar 9.05.2021 17:44