I kudondodhur, shikoni shpejtësinë marramendëse të Kantes (VIDEO)

Ngolo Kante u përzgjodh si lojtari i ndeshjes në gjysmëfinalen e dytë mes Chelsea-t dhe Realit të Madridit.

Ekipi i londinezëve arriti që të fitojë shifrat 2-0 duke e dominuar kundërshtarin sa i përket aksioneve sulmuese dhe rrezikshmërisë në portën kundërshtare.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen ishte padyshim performanca brilante e Kantes që mes të tjerash duhet përmendur fakti se po mban argjërim.

Në minutën e 65 mesfushori ndezi gjithë turbon duke arritur shpejtësinë e jashtëzakonshme nga mbrojtja për të dalë në sulm. /Sport Ekspres/


Shtuar 6.05.2021 18:02