I doli kundër për punëtorët nga Bangladeshi, Rama injoron plotësisht Bushatin: Ku kupton ai?

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste në “Open” ka injoruar plotësisht Ditmir Bushatin kur emri i tij iu përmend nga Vasili.

Debati ishte për ekonominë në Shqipëri dhe deklaratën e kryeministrit Rama për të sjellë punëtorë nga Bangladeshi për të punuar në vend, dhe I cilësonte shqiptarët si dembela.

Pas një kritike të gjatë të Bushatit në Facebook, Rama e ka injoruar plotësisht në emission duke u shprehur se ai nuk merr vesh nga struktura e ekonomisë shqiptare.

Pjesë nga deklarata e Ramës:

Po bëjmë muhabet serioz këtu? Ku kupton Ditmir Bushati nga struktura e ekonomisë shqiptarë. Nuk do të thotë se ai është i PS merr vesh nga ekonomia shqiptare.

Deklarata e Ramës për punëtorët e huaj pak ditë më parë: 

Me këtë pagë që ke ti këtu i ke të sigurt punëtorët e huajt nga Bangladeshi nga Afganistani, nga India. I ke pronto, nuk dinë as shqip dhe nuk merren me thashetheme. Sa të fillojnë me mësu shqip, fillo ndërroi se i futet krimbi, jo politika, jo demokracia jo më the të thashë. /albeu.com/

 

 

 


Shtuar 1.04.2021 22:24