HARTA/ Po vjen! Acar, furtunë dhe rebeshe shiu, qytetet shqiptare 3 ditë në “makth” nga moti i keq

Të dielën, të hënën dhe të martën Shqipëria do të jetë nën kushtet e motit të keq me reshje të dendura shiu.

Nesër thuajse i gjithë territori do të jetë i përfshirë nga stuhia.

Në 27 dhe 28 Dhjetor do të kulmojë moti i keq. Më pas do të qetësohet për ta pritur Vitin e Ri pa reshje shiu dhe dëbore.

Në javën e fundit temperaturat ishin të ulëta, por nga nesër dielli i lë vendin shiut.

Shihni hartën live./albeu.com/


Shtuar 25.12.2021 17:08