Fitoi mandatin e tretë, Erdogan dhe Mitsotkis urojnë Ramën

Edhe pak kanë mbetur kutitë e panumëruara, ndërkohë që Partia Socialiste me në krye Edi Ramën ka siguruar numrin më të lartë të mandateve.

Presidenti turk, Rexhep Tayip Erdogan ka uruar Ramën përmes një bisede telefonike.

Kryeministri Rama po ashtu ka marrë urime nga homologu grek Kyriakos Mitsotakis, nga ministri i Jashtëm Italian Luigi Di Maio, si dhe nga lideri i opozitës italiane Matteo Salvini./albeu.com

Shtuar 27.04.2021 15:55