Grup “ferri” për Kombëtaren, kampionët e Evropës i bashkohen “legjionarëve” në grupin B

Prej orës 18:00, në Hamburg po hidhet shorti i fazës së grupeve, të Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024, ku “legjionarët” e Komëbtares sonë do të mësojnë kundërshtarët e fazën finale, të këtij kompeticioni madhor, ku kualifikohen për herë të dytë në histori, kësaj radhe si koka e grupit të fazës kualifikuese.

Pasi mësuan kundërshtarin “Big”, që do të kenë në grup, të cilët janë spanjollët, 2 herë fitues të këtij kompeticioni, si dhe kundërshtarët e radhës, të cilët janë kroatët, tashmë grupi B ka marrë formën e plotë, teksa është mësuar edhe përfaqësuesja e fundit e këtij grupi, e cila do të jetë kampionja në fuqi e Evropës, Italia

Ndërkaq, përballjet e “legjionarëve” tanë janë planifikuar të zhvillohen më 15, 19 e 24 qershor, respektivisht, në Dortmund, Itali-Shqipëri, në Hamburg, Kroaci-Shqipëri e në  Duseldorf do të zhvillohet përballja Shqipëri-Spanjë.


Shtuar 2.12.2023 18:49