EMRI/ U kap në “shtëpi bari” në Angli, i riu shqiptar mohon akuzat para gjykatës

Një 20-vjeçar shqiptar ka rënë në pranga në Britani, pasi është kapur nga autoritetet në një ‘fermë’ kanabisi.

I riu Artenis Shiehu tentoi të arratisej nga banesa në momentin që mbërritën efektivët e policisë.

Policia gjeti dhe sekuestroi gjatë kontrolleve në banesë 50 bimë kanabisi me vlerë 250 mijë euro.

I riu i ka mohuar akuzat gjatë seancës gjyqësore, teksa më datë 5 korrik do të mbahet një tjetër seancë gjyqësore për të.

 


Shtuar 8.06.2023 16:29