EMRAT/ Zbardhen detaje nga dosja lidhur me operacionin e SPAK, akuza të reja ndaj 3 personave

Janë zbardhur detaje të reja lidhur me operacionin e SPAK në kuadër të asaj që njihet si dosja ‘Metamorfoza3’.

Sipas gazetares së News24, Klodiana Lala, ndaj Viktor Ymerit, i njohur si Tori i Xhihanes, dhe Santino Basho, vëllai i Tesi Bashos, janë shtuar akuzat. Ndaj tyre janë shtuar akuzat për atentate. Viktor Ymeri ndodhet në burg për akuza të tjera.

Gjithashtu janë shtuar akuzat edhe ndaj Fatmir Hysenit. /BalkanWeb


Shtuar 17.05.2024 16:22