Shkarkohet nga detyra prokurori Shkëlqim Kokona

KLP ka shkarkuar prokurorin Shkëlqim Kokona në Pogradec.

Burimet bëjnë me dije se ky vendim i marrë nga KLP ka ardhur pasi akuzohet se ka kërcënuar një gazetar dhe nuk pranonte dosje për shqyrtim.

NJOFTIMI:

Me votë unanime, KLP vendosi të pranojë kërkesën e ILD për dhënien e masës disiplinore “Shkarkim nga detyra” për prokurorin {…}, prokuror në Prokurorinë
prane Gjykatës së Shkallës së Parë {…}. KLP vendosi shkarkimi nga detyra e prokurorit. /albeu.com/

 


Shtuar 17.12.2021 11:49