E BUJSHME/ Ka blerë shtëpi në Lisbonë dhe Sporting luan në Champions, CR7 ka vendosur për të ardhmen (FOTO LAJM)

Kthimi i Cristiano Ronaldos në Portugali është një realitet. Sulmuesi është i vendosur të largohet nga Italia dhe pasi dëshira e tij për t’u kthyer në Real Madrid nuk mund të bëhet realitet, ai ka në tryezë propozimin për t’u kthyer te Sporting de Portugal, klubi i tij i fëmijërisë.

Ekipi i Lisbonës është shpallur kampion dhe do të luajë në Ligën e Kampionëve vitin e ardhshëm, një turne që Juventusi nuk e ka të garantuar për momentin.

Cristiano është qendra e kritikave që nga eliminimi në Ligën e Kampionëve kundër Portos dhe dëshiron të prishë marrëveshjen që mbetet nga kontrata e tij me torinezët.

Në festën e ligës së Sporting, Dolores Aveiro, nëna e Cristiano, shkoi më tej me një premtim publik: “Unë do të shkoj në Itali për të biseduar me të. Vitin tjetër ai do të luajë në Alvalade, te Sporting, unë do ta bind atë”.

Këto fjalë tingëlluese për kamerat e ‘Tvi24’ nuk kanë bërë asgjë tjetër veçse rrisin shpresat e tifozëve të Lisbonës para kthimit të portugezit në klub nga u largua në 2003 për te Manchester United.

Cristiano Ronaldo është i gatshëm të heqë dorë pothuajse nga e gjithë pagat e tij. Portugezi fiton më shumë se 30 milion euro neto te Juventus, por është e qartë se në këtë fazë të fundit të karrierës së tij paratë janë dytësore.

Cristiano Ronaldo tashmë po përgatit kthimin e tij në Portugali me të gjithë familjen e tij. Ai u largua si fëmijë dhe tani kthehet si prind.

Portugezi së fundmi ka blerë një apartament luksoz në Lisbonë, me vlerë më shumë se shtatë milion euro.

Shtëpia, të cilën ai do të ndajë me Georgina Rodríguez dhe fëmijët, ndodhet në katin e 13-të të Rua Castilho në Lisbonë, brenda ndërtesës Castilho 203.


Shtuar 13.05.2021 22:15