Dritat “ndezin” New Yorkun, pema përpara qendrës Rockefeller “shkëlqen” (FOTO & VIDEO)

Qyteti më i madh i Shteteve të Bashkuara, Neë Yorku, duket se po përgatitet për festat e fundvitit.

Dritat e Pemës së Krishtlindjes përpara Qendrës “Rockefeller” janë ndezur, ndërsa për herë të pare, që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit është rikthyer edhe publiku.

Kjo është një shenjë e rikthimit të jetës në qytetin e dritave.

Kjo pemë ka qëndruar për dekada si një fener ndriçimi për qytetarët vendas dhe vizitorë të shumtë nga e gjithë bota.

Gjithashtu edhe zona të tjera të qytetit kanë nisur të zbukurohen dhe të bëhen gati për Krishtlindjet dhe Vitin e Ri./albeu.com/


Shtuar 2.12.2021 10:44