Dorëzohen zjarrëfikësit, marrin qentë për të kërkuar Arjan Salën në magazinën e shkrumbuar (FOTO LAJM)

Tashmë është i ditur fati i 33-vjecarit Arjan Sala i ngecur në magazinën e shkrumbur nga zjarri 2 ditë më parë në Tiranë.

Burimet nga vendgjarja bëjnë me dije se tashmë zjarrëfikësit janë dorëzuar dhe kanë marrë qentë për të gjetur trupin e të riut që u fut mes flakëve për të shpëtuar punonjësit.

Jashtë ndërtesës, familjarët presin me antkh prej dy ditësh. Ata janë përplasur edhe me forcat e policisë dhe të zjarrfikëses, të cilët i fajësojnë për vonesën e mbërritjes së vendin e ngjarjes dhe për faktin që sipas tyre, nuk kishin as mjetet e duhura për të ndërhyrë.

 

 

 

 


Shtuar 26.03.2021 19:44