“Do ju vras”, 46-vjeçari kërcënon me jetë djalin dhe bashkëshorten në Dibër

Policia e Dibër ka parandaluar një ngjarje të rëndë kriminale në familje në Dibër.

Një 46-vjeçar ka ushtruar dhunë fizike ndaj djalit të tij 17 vjeç dhe bashkëshortes. Më pas ai i ka kërcënuar i se do i vriste me armë gjahu.

Me të marrë informacion për konfliktin, uniformat blu kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë të mundur parandalimin e një ngjarje e mundshme kriminale në familje.

Për pasojë është arrestuar menjëherë 46-vjeçari të çilit iu sekuestrua edhe arma e gjahut çifte me të cilen 46-vjeçari kanosi familjarët.

Materialet procedurale për këtë rast i kaluan Prokurorisë Dibër për veprime të mëtejshme.

Poicia bën me dije se Haxhi Shtjefni ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe djalit 17 vjeçar për motive xhelozie.

Njoftimi policisë

Dibër

Ndërhyrja në kohë e Polcisië , parandalon një ngjarje të rëndë kriminale në familje

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe djalit 17 vjecar e më pas i kërcënoni se do i vriste me armë gjahu, falë ndërhyrjes në kohë të polcisë u parandalua ngjarja

Shërbimete Polcisië kapën dhe arrestuan në flagrancë 46 vecarin si dhe sekeusteuan armën e gjahut cifte me të cilën 46 vjecari kërcëni për vrasje familjarët

Shërbimet e Komisariatit të Polcisië Dibër, pasi kanë marrë një njoftim se në fshatin Trepc, njesia Administrative Melan, po nbddhte një konfilkt në familje dhe se I zoti I banesës po kërcënonte për të vrarë bashkëshorten dhe djalin, menjëherë kanë organizura punë n dhe në kohë reale kanë shkuar në adresën e dhënë.

Si rezultat I reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta e profesionale të shëbrimeve të polcisië u bë e mundur parandalimi I ngjarjes, si dhe kapja e prangosja e 46 vjecarit shettasit H.Sh.

Ky shtetas për motive xhelozi po ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe djalit 17 vjecar duke u shkatuar dëmtime fizike, dhe po i kërkcënonte për ti vrarë me një armë gjahu cifte.

Shërbimet e Polcisië sekuestruan në cilësinë e rpovës materiale armën e gjahut cifte. Materialet procedural I kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme./albeu.com/


Shtuar 28.05.2023 11:59