Dalin para gjykatës 9 të arrestuarit për drogë në Elbasan, mes tyre edhe “Ujku i Cërrikut”

Ditën e sotme kanë dalë para Gjykatës së Elbasanit 9 personat e arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”

Para trupit gjykues kanë dalë Gildi Ballolli, Mikel Poçi, Stiven Faqolli, Saimir Rexhepi i njohur si “Ujku i Cërrikut”, Françesko Braho, Endrit Kovaçi, Ervis Duzha dhe punonjësi i policisë Sajmir Hysa.

Mësohet se organi i akuzës ka kërkuar masën e sigurisë “arrest me burg” për të gjithë të akuzuarit.

/Albeu.com


Shtuar 18.09.2023 10:50