Çudit Merita Halili, heq dorë nga muzika popullore do të këndojë hip-hop?!

Një nga ikonat e muzikës popullore shqiptare Merita Halili prej vitesh jeton në Amerikë.

Herën e fundit kur ka ardhur në Kosovë, këngëtarja ka qenë e ftuar në emisionin e Xheraldina Vulës në Prishtinë dhe me shaka ka lënë të kuptohet se ndoshta shumë shpejt do ta shohim duke kënduar në zhanrin e hip-hopit.

“Raifi m’u ka tek që të fillojmë të këndojmë R&B ose Hip-Hop se po thotë që nuk po dëgjon më askush populloren. Nuk e di çfarë të bëj. Ta lë krejt muzikën apo Raifin”, tha Merita Halili.

Të pyetur nëse vërtet e kanë menduar të ndryshojnë zhanër muzikor, përgjigja e Meritës ishte e prerë:“Asnjëherë” .Kurse përgjigja e bashkëshortit të saj Raifit ishte “Si dihet”./albeu.com