Çdo gjë e planifikuar! Raporti mjeko ligjor zbulon detajet e krimit horror: E mbyti për 6 minuta! (FOTO LAJM)

Detaje tronditëse janë zbuluar nga krimi makabër në Greqi, ku bashkëshorti vrau Caroline Crouch dhe inskenoi një grabitje duke mbytur edhe qenin.

Pavarësisht se ai në polici deklaroi se nuk kishte qëllim t’a vriste dhe situata i kishte dalë jashtë kontrollit, hetimi mjeko ligjor ka vërtetuar të kundërtën.

“Synimi i autorit të krimit ishte të vriste viktimën”– tregon përfundimi i hetimit mjeko-ligjor i publikuar nga protothema.gr.

Sipas një raporti nekropsie, vdekja e Caroline Crouch ndodhi pas mbytjes.

“Ishte një agoni dhe jo një vdekje e menjëhershme” , tha raporti mjeko-ligjor, orë pasi piloti tregoi se kishte pasur një zënkë me Caroline.

Nga të dhënat e autopsisë, konstatohet se vdekja ka ndodhur pas një përleshje fizike, pasi dëmtime gjenden në pjesë të ndryshme të trupit të 20-vjeçares.

Në fakt, Babis Anagnostopulos duket se ka synuar ta vriste gruan e tij, pasi ai e mbajti të mbytur për të paktën 5-6 minuta.

Deri më tani, megjithatë, nuk është sqaruar se si ka ndodhur mbytja dhe ndërsa nuk janë gjetur “dëmtime të rëndësishme të brendshme në strukturat anatomike të qafës së mitrës, është arritur në përfundimin se vdekja nuk ka ndodhur për shkak të mbytjes së duarve”.

Lëndime u gjetën në buzët dhe gjuhën e viktimës, si dhe në qafë ku abrasioni mund të jetë për shkak të përdorimit të një sendi të mprehtë.

Ajo që shkakton dridhura është shkalla e falsifikimit të fytyrës, pasi “identifikohen njolla të shumta mbytëse”, siç thekson në mënyrë specifike raporti. Gjakderdhja e gjerë është gjithashtu e dukshme në sy. /albeu.com/

 

Shtuar 19.06.2021 08:14