Brokoli, një superushqim për lëkurë të shëndetshme

Nëse doni të keni një lëkurë të pastër, atëherë duhet të shtoni brokolin në dietën tuaj. Është i pasur me vitamin C, K, A, B6, kalium dhe folate.

Brokoli është gjithashtu një central elektrik i antioksidantëve dhe minerale si bakri dhe zinku, të cilat e bëjnë lëkurën tuaj të ketë një shkëlqim natyral.

Dhe të mos harrojmë të përmendim se brokoli ndihmon në ruajtjen e një lëkure të shëndetshme./albeu.com


Shtuar 18.06.2021 15:54