Brad Pitt ushtronte dhunë në familje? Angelina Jolie: Kam prova

Edhe pse tashmë janë bërë katër vite nga kërkesa për divorc mes Angelina Jolie dhe Brad Pitt,  ende vazhdojnë proçeset gjyësore për kujdestarinë e fëmijëve të tyre.

Së fundmi aktorja 45-vjeçare thotë se do të ofrojë prova për të vërtetuar pretendimin për dhunë në familje gjatë periudhës dy vjeçare që ata kanë qenë të martuar.

Në vitin 2016 mnjëherë pas kërkesës për divorc nga Angelina Jolie, u zbulua se Brad ishte hetuar për duke u hetuar nga FBI dhe shërbimet sociale në LA mes raporteve që ai u bë verbal abuziv dhe fizik me fëmijët e tij në një avion privat. Pas kësaj ngjarje Brad u pastrua nga të gjitha akuzave dhe vërtëtoi se nuk kishte kryer asnjë abuzim me fëmijët, por nga dokumentet duket se gjykata po kërkon leje nga çifti që Shiloh, Knox dhe Vivienne të dëshmojnë.

Ish çifti ka gjashtë fëmijë – Maddox 19 vjeç, Zahara 16 vjeç, Pax 17 vjeç, Silo 14 vjeç dhe binjakët Knox dhe Vivien. Një burim i afërt me Jolie i tha DailyMail.com:

“Angelina ka luftuar me dhëmbë dhe gozhdë për të marrë atë që dëshiron në këtë divorc, kur bëhet fjalë për fëmijët e saj ajo nuk do të tërhiqet. Ajo po i paguan ekipit të saj ligjor një pasuri, kështu që nëse beson se një nga avokatët e saj duhet të shkojë, ajo nuk do të hezitojë të tërheqë këmbëzën”.

Ndërsa Bred thekson se e respekton mënyrën se si Angelina rrit fëmijët dhe se ai do më të mirën për ta./albeu.com/


Shtuar 18.03.2021 13:49