Bilancet e fundit me Covid-19 në Kosovë

Një person ka vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë nga 670 testime.

Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.675 ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Në total numri i rasteve aktive është 350.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

11 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhnave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 252 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.339 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 822.426 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 102.128 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Nga 670 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.675.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 350.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!. /albeu.com/

Shtuar 11.05.2022 15:02