Kryebashkiaku ua ndaloi tifozëve të Ajax të festonin në rrugë, ata shkuan në shtëpinë e tij (VIDEO)

Tifozët e Ajax-it bëhen gati për festën e titullit.

Në rast fitoreje të sot ndaj Heerenveen, do të vuloset matematikisht edhe fitimi i titullit kampion në Holandë.

Megjithatë, duke përmendur arsye sigurie, Femke Halsema ndaloi festimet e ardhshme në qendër të qytetit (siç ndodh gjithmonë në raste të tilla).

Kështu që shumë nga tifozët e  klubit vendosën të kalonin në planin b dhe ta zhvendosnin festën nën shtëpinë e tij. /albeu.com/


Shtuar 11.05.2022 15:17