Basha para mediave: 25 prilli masakër elektorale

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë para mediave, pak pas mbylljes së ceremonisë në Durrës së forcave ushtarake, ku dhe pse mungoi shprehu falenderoi Natonn për ushtrimin historik.

” Kam krenarinë dhe privilegjin që t’i uroj mirësjeardhjen. Qeverisja jonë dhe unë si ministër, mundësuam atë që dukej ëndërr e pamundur. I uroj mirësardhjen FA-ve, ndonëse që të në kushte të vështira prej neglizhencën, ta mbajnë lart krenarinë e kombit tonë. Do t’i tregojë rivalëve potencialë se aleanca është e gatshme të përballet me agresion. Vlerat të cilave u bashkohemi janë të pacënueshme”, tha Basha.

Më tej, ai u  ndal në rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, ku e cilësoi si një masakër elektorale, shpresa që zgjuam dhe bashkuam pavarësisht rolit të krimit të organizuar dhe shkrirjes mes partisë dhe shtetit nuk ja doli dot.

“25 prillit masakër elektorale viktima nuk është PD, por besimi shpresa që zgjuam dhe bashkuam pavarësisht rolit të paprecedente të krimit dhe parave të pista dhe shkrirjes së vijave ndarëse të partisë dhe shtetit nuk ia doli që të ulte përmasat e shqiptarëve ndaj dhe detyrimi ynë është ndaj shqiptarëve, teksa ne vazhdojmë mbledhjen e fakteve të masakrës së 25 prillit, ju drejtojini mikrofonin te Rama, Rakipi dhe Tom Doshi. Beteja do bëhet në çdo front”, tha Basha.

 

 

 

 


Shtuar 4.05.2021 11:01