Asnjë vdekje dhe 25 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 25 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë viktimë.

Ministria gjithashtu njofton se janë shëruar 9 persona, ndërkaq, numri i rasteve aktive është 447.

Sa i përket vaksinimit, gjatë 24 orëve të fundit janë vaksinuar 7716 persona.

Numri total i dozave të administruara të vaksinës anti-COVID në Kosovë është 1.566.251, ndërkaq numri i qytetarëve të vaksinuar me dozën e dytë është 724,969./albeu.com


Shtuar 30.10.2021 15:06