Asnjë vdekje dhe 11 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në 24 orët e 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjithashtu, gjatë së njëjtës periudhë nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.941.

Në total numri i rasteve aktive është 317./albeu.com


Shtuar 17.12.2021 15:27