Aksident në aksin Milot-Mamurras: 60-vjeçari përfundon në Spitalin e Traumës

Një aksident ka ndodhur në aksin Milot-Mamurras, ku automjeti me drejtues shtetasin V.M., 34 vjeç, përplasi një drejtues biçiklete, D.K., 60 vjeç.

Ky i fundit ka marrë dëmtime dhe është dërguar në spitalin e Traumës, Tiranë. Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Kurbin, për veprime të mëtejshme.

NJOFTIMI

Në aksin rrugor Milot-Mamurras, në vendin e quajtur “Fusha e e Sportit ” automjeti me drejtues shtetasin V.M., 34 vjeç, banues në Durrës është përplasur me biçiklistin shtetasin D.K., 60 vjeç, banues në Laç, ku si pasojë ka marrë dëmtime dhe është dërguar në spitalin e Traumës, Tiranë.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Kurbin, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

 


Shtuar 31.10.2021 08:32