Përfundojnë ndeshjet e Superligës së Kosovës, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar ndeshjet në Superligën e Kosovës. Gjilani shënoi fitore me rezultat 2-4 ndaj Llapit.

Blerim Krasniqi shënoi hetrik dhe Kelmendi një gol për t’i siguruar pikët e plota Gjilanit, kurse për Llapin realizoi dy herë Neto.

Prishtina arriti fitore në udhëtim me rezultat 0-3, kurse Malisheva dhe Drenica u ndanë baras me rezultat 0-0.

Këto janë të gjitha rezultatet në ndeshjet e Superligës:

Drita – Dukagjini 0:0
Llapi – Gjilani 2:4.
Feronikeli – Ballkani 0:2
Ulpiana – Prishtina 0:3.