ZYRTARE/ Shteti europian pezullon futbollin deri në 23 mars për shkak të koronavirusit (FOTO LAJM)

Liga e futbollit zviceran vendosi ditën e sotme të shtynte kampionatin deri në datën 23 mars për shkak të përhapjes së koronavirusit në këtë shtet.

Në mbledhjen e posaçme të 20 klubeve të futbollit helvet u miratua shtyrja e ndeshjeve të Superligës dhe Kategorisë së Parë zvicerane edhe me 8 ditë të tjera pasi qeveria vendosi të premten të pezullonte kampionatin deri në datën 15 mars.

Deri tani në Zvicër janë konfirmuar 20 persona të infektuar me koronavirus.


Shtuar 2.03.2020 18:04