ZYRTARE: Rodriguez transferohet te PSV (FOTO LAJM)

Mbrojtësi i majtë zviceran, Ricardo Rodriguez është lojtari më i ri i klubit holandez, PSV Eindhoven.

Kjo pasi ardhja në verë e Theo Hernandezit e bëri zviceranin Rodriguezin zgjedhje të dytë në formacionin e Milanit.

Opsioni për të ishte ta pranonte stolin rezervë ose të largohet nga “San Siro” dhe ai zgjodhi këtë të dytën.

Është kampionati Eredivisie dhe skuadra PSV Eindhoven vendi ku mbrojtësi i krahut të majtë do të vazhdojë karrierën.

“Në huazim deri në fund të sezonit. Mirësevjen në PSV, Ricardo”, thuhet në njoftimin e klubit holandez.


Shtuar 31.01.2020 08:21