ZYRTARE/ Bayern Munchen nënshkruan me “Neuerin” e ri

Bayerni ka gjetur zëvendësuesin e Neuer. Ai është Alexander Nübel.

Klubi ka bërë të ditur se Alexander Nübel do t’i bashkohet Bayern Munichut për sezonin 2020/21.

“Klubi dhe Nübel janë pajtuar për kushtet e transferimit në ditët e fundit. Portierit 23-vjeçar i skadon kontrata me FC Schalke 04 më 30 qershor 2020. Nübel do t’i bashkohet Bayernit si transferim i lirë në korrik”, njofton Bayerni.

Ndër të tjera, është bërë e ditur se Nübel ka arritur marrëveshje për kontratë pesë vjeçare.


Shtuar 4.01.2020 15:29