Verona – Inter, formacionet e mundshme

Mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, do të ketë një test të vështirë, përballë Alexis Sanchez dhe Romelu Lukaku.

Tek Inter do të kthehet në formacion Milan Skriniar, i cili mungoi në tri ndeshjet e fundit, shkaku i suspendimit.

Inter në këtë ndeshje do të hyjë pas humbjes befasuese kundër Bolognas në shtëpi, 1:2.

Formacionet e mundshme:

Verona: Silvestri; Rrahmani, Kumbulla, Empereur; Faraoni, Pessina, Amrabat, Lazovic; Zaccagni, Borini; Di Carmine

Inter: Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; Candreva, Brozovic, Gagliardini, Young; Eriksen; Sanchez, Lukaku.


Shtuar 9.07.2020 09:08