Trajneri i njohur shërohet nga koronavirusi

Trajneri i Flamengos, Jorge Jesus doli me rezultat negativ për koronavirus, njoftuan kampionët brazilianë.

Jesus doli pozitiv për COVID-19 të hënën, megjithëse ishte i dobët ose jokonkluziv dhe po kontrollohej.

Menaxheri 65-vjeçar portugez u pastrua nga virusi të mërkurën në mes të pandemisë, e cila ka marrë pothuajse 9000 jetë.

“Flamengo informon për testin e ri të realizuar nga trajneri Jorge Jesus i cili u konfirmua negativ për COVID-19”, tha klubi përmes Twitter.

“Klubi është mirënjohës për mbështetjen e të gjithë tifozët për Mister në ditët e fundit”.


Shtuar 19.03.2020 07:57