Tani një super sulmues, por Haaland më parë ka qenë “reper” (VIDEO)

Gjatë afatit kalimtar të dimrit, Erlin Haaland befasoi të gjithë kur vendosi që të transferohet te Dortmund duke refuzuar Manchesterin dhe Juventusin.

Skuadra e Budesligës pagoi klauzolën e talentit të Salzburgur 20 milionë euro.

Por në moshën 16 vjeçare ai kishte plane krejt tjera.

Është publikuar një video ku shihet se Haaland ka kënduar rep kur ka qenë më i ri.

Pseudonimi i tij atëherë ishte “Lyng” dhe kënga e tij quhej Kygo Jo.


Shtuar 2.01.2020 11:50