Shkëndija shkatërrohet nga Renova, lamtumirë titullit

Shkëndija e Tetovës nuk përfiton nga dhurata që Renova i bëri sot pasdite, teksa u shkatërrua me rezultatin 4-2 nga Borca jashtë fushe.

Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka pati një “amnezi” totale dhe pësoi katër gola në 78 minuta, duke u zgjuar në fund me dy gola të Armend Alimit. Një rezultat ky që nuk ndryshon diferencën me kreun, edhe pas hapit fals të Vardarit.

Skuadra kryesuese në Maqedoninë e Veriut (pas javës së 22-të) u mund 2-0 në fushën e Renovës, ku Gafuri realizoi dopietë, duke qenë protagonist. Por, përpos humbjes së pësuar, skuadra e Shkupit nuk humbi terren dhe mbetet 8 pikë përpara vendit të dytë, pra kuqezinjve të Tetovës.

Fitore e rëndësishme e Sileks, që ngjitet në vend të tretë, barazim me pikë me Shkëndijën. Skuadra e Ohrit mundi Makedonija 1-0. Bie Struga e Nijaz Lenës (shënoi gol me penallti) ndaj Shkupit, që fiton 2-1 në transfertë. Pas javës së 22-të, renditja e kampioantit është si më poshtë:


Shtuar 8.03.2020 15:38