Real Madrid mposht me penallti Atl. Madrid dhe fiton Superkupën (VIDEO)

Real Madrid ka fituar Superkupën e Spanjës teksa mposhti rivalët e qytetit Atl Madrid me anë të 11 metërëshave pasi koha e rregullt u mbyll në barazim pa gola.

Carvajal, Rodrygo, Modric dhe Ramos u treguan të saktë nga pika e bardhë, ndërsa nga Atletico gabuan Saul dhe Thomas, ndërsa vetëm Trippier tundi rrjetën.


Shtuar 12.01.2020 20:45