Mesazhi i Xavit për trajnerin e ri të Barcelonës

Xavi ka vetëm lëvdata për trajnerin e ri të Barcelonës, Quique Setien.

Legjenda e gjigantit katalan po ashtu ishte përmendur si një prej kandidatëve për postin e strategut në Camp Nou.

Mirëpo, në fund ai u nda i kënaqur me vendimin e klubit.

“Më pëlqen trajneri i ri i Barcelonës”, deklaroi Xavi për mediat në Katar.

“Më pëlqen mënyra e punës së tij dhe shpresoj se do të arrijë t’i aplikojë idetë e tija në skuadër”, theksoi Xavi.


Shtuar 16.01.2020 09:50